Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

21.01.2019 Запитуєте-відповідаємо


 

 

Маю доньку, яка у віці сім років травмувалась. Із восьми до 18 років її було визнано дитиною з інвалідністю, і вона отримувала пенсію. Чи маю я право на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку як мати дитини з інвалідністю?

 

Відповідно до пункту 3 статті 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” право на призначення дострокової пенсії за віком мають матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, - після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше як 15 років. При цьому до числа осіб з інвалідністю віком до 16 років.

Пунктом 2.18 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованою в Мін’юсті 27.12.2005 за №1566/11846, зазначено, що визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною з інвалідністю засвідчується випискою з акта огляду МСЕК, медичним висновком закладів охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. Якщо дитину визнано дитиною з інвалідністю після досягнення шестирічного віку або особою з інвалідністю з дитинства після досягнення 18-річного віку, надається, відповідно, висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною з інвалідністю до досягнення шестирічного віку, та/або висновок МСЕК про можливість настання інвалідності до досягнення особою 18 років (висновок про час настання інвалідності).

Оскільки Ваша донька отримала травму в сім років та не мала підстав для визнання її дитиною з інвалідністю до 6-річного віку, права на достроковий вихід на пенсію Ви не маєте.




 

Інформаційні послуги