Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

26.12.2018 Шановні роботодавці не допускайте заборгованості, сплачуйте вчасно страхові внески


 

Конституцією України визначено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням гарантований соціальний захист громадян за рахунок страхових внесків (з 01.01.2011 – єдиного соціального внеску).

Нажаль, діяльність певної категорії роботодавців побудована на тіньових схемах з використанням праці без належного оформлення та оплати праці «у конверті», або заборгованість перед Пенсійним фондом по сплаті внесків.

Небезпека „тіньової” зайнятості, як і наростання боргів зі сплати обов’язкових платежів, полягає не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти у вигляді несплачених податків та відрахувань до Пенсійного фонду, а й у тому, що громадяни ризикують в першому випадку втратити право на пенсію, оскільки при її обчисленні враховується розмір заробітної плати та період за який роботодацем сплачені страхові внески.

У 2018 році, виходячи із мінімальної заробітної плати у 3723 грн, мінімальний страховий платіж (22%) складає – 819,06 грн. Це означає, що лише при стплаті даної суми застрахованій особі зарахуєть до страхового стажу повний місяць.

Якщо ж сума менша – то розрахунок проводить пропорційно, і може становити не повний місяць, а лише декілька днів. Також важливо зазначити, що якщо роботодавець з якихось причин не спрачує внески, а нокопичує борги до Пенсійного фонду – той період взагалі випадає працівникові із стажу.

Працівникам, яким пропонують роботу без укладання трудового договору з оплатою праці «у конверті», перш, ніж погодитися на дану пропозицію, варто зважати на переваги офіційного працевлаштування, серед яких: сплачені із заробітної плати страхові внески – це гідна пенсія в майбутньому, страхові виплати в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (оплата лікарняних листів, відпустки по вагітності та пологах), у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, у зв’язку з настанням безробіття; можливість реалізувати свої здібності в продуктивній та творчій праці, проявити себе, закріпити за собою позитивну репутацію, а також мотивація до удосконалення навиків та перспектива кар’єрного зросту; гарантії з боку роботодавця по дотриманню норм трудового законодавства: встановлення тривалості робочого часу, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, вирішення питань охорони праці і т.д.; можливість захисту законом прав та інтересів працівників та розгляду трудових спорів, що виникають між працівником та роботодавцем, у судовому порядку.

Існують переваги використання легальної праці і для роботодавців: офіційно працевлаштовані працівники – це згуртований, злагоджений колектив; гарантія матеріальної відповідальності працівника, праця якого передбачає обслуговування грошових, товарно-матеріальних цінностей та ін.; трудова дисципліна; можливість у судовому порядку відстоювати свої порушені права та законні інтереси; можливість скористатися механізмом відшкодування державою витрат роботодавця по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного офіційнопрацевлаштованого працівника.

Шановні роботодаці, дотримуйтеся законодавства про працю, та не допускайте утворення боргів до Пенсійного фонду, забезпечте своїм працівникам набуття страхового стажу для отримання соціальних гарантій та пенсійного забезпечення в майбутньому!

 
 

Інформаційні послуги