Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

19.11.2018 Запитуєте-відповідаємо! Я пенсіонер. Мою пенсію отримує брат за дорученням у поштовому відділенні. Чи можна переказувати мою пенсію на його рахунок у банківській установі?


 

 

 

 

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше як 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, тільки в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Вибір способу доставки пенсійних коштів здійснюється пенсіонером добровільно. Переказ сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку здійснюється органами Пенсійного фонду тільки на підставі заяви пенсіонера.

Законодавством визначено, що заява про виплату пенсії або грошової допомоги подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду за місцем проживання одержувача або приймається органом Пенсійного фонду від установи уповноваженого банку. Заяви приймаються за умови предявлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, і документа, визначеного законодавством, для зясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.

Також законодавством передбачено можливість виплати пенсії за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначається законом.

Заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше як один рік, - через кожен рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.

Переказ пенсії на рахунок довіреної особи законодавством не передбачено.
 

Інформаційні послуги