Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

14.11.2018 Причини припинення виплати пенсій та умови її поновлення


 

 

 

 Згідно з Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування» виплата пенсії пенсіонерам припиняється за таких причин:

- якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

- якщо пенсіонер виїжджає на постійне проживання за кордон, та інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;

- неотримання пенсіонером призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

- смерть пенсіонера.

Виплата пенсії поновлюється у разі звернення пенсіонера особисто з заявою та паспортом, крім випадків продовження виплати пенсії по інвалідності.

Статтею 46 цього Закону передбачено, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три  роки до звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недоотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

Заява про виплату пенсії, на яку пенсіонер мав право, але не одержав з власної вини, подається особисто заявником до органу, що призначає пенсію за місцем перебування пенсіонера на обліку.

Особа, яка звертається за пенсією за минулий час, повинна пред’явити паспорт (або інший документ, що засвідчує її особу, місце постійного проживання та вік).

 
 

Інформаційні послуги