Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

02.11.2018 Про право на перерахунок пенсії


 

 

 

 

Згідно з частиною 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі-Закон), якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за період страхового стажу, зазначені частиною 1 статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який ураховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Два роки, що минули, визначаються: при попередньому призначені пенсії — від дати призначення пенсії; при попередньому перерахунку — від дати такого перерахунку.

Відповідно до Закону України від 03.10.2017 року № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” частину 4 статті 42 Закону доповнено новим абзацом, яким передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули права на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першими — третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини 4 статті 42 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 року № 10-1, зареєстрованою в Мін’юсті України 12.06.2018 року № 714 / 32166.

Обчислюють страховий стаж, що дає право на перерахунок пенсії не раніше від дня, що настає за днем, до якого обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перераховано) пенсії.

 
 

Інформаційні послуги