Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

05.10.2018 Детінізація заробітної плати – запорука майбутнього!


 

 

Винагорода за виконану роботу є основним джерелом формування доходів працюючих громадян та основою при розрахунку розміру майбутньої пенсії, адже розмір пенсії українця залежить від трьох чинників: тривалості страхового стажу, розміру отримуваної заробітної плати та повноти сплати єдиного внеску із заробітної плати.

«Тіньова заробітна плата» або «заробітна плата у конвертах» стала однією з найбільших проблем сучасної економіки, у тому числі і ринку праці. За даними експертів, сьогодні в Україні понад 50% заробітної плати виплачується «у конвертах». Така ситуація призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників. Адже отримуючи «тіньову заробітну плату» вони позбавляють себе багатьох соціальних гарантій. Виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня і «у конвертах» без сплати єдиного внеску є грубим порушенням конституційних норм, гальмуванням соціального розвитку суспільства та позбавляє найманих працівників права на забезпечене майбутнє.

Своєчасна та повна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – обов’язок кожного роботодавця! Однак, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію – виплачують людині певний розмір заробітної плати, а відрахування єдиного внеску здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою. Через несплату єдиного внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

Тому одним із пріоритетних напрямів державної політики є детінізація заробітної плати. Легальна заробітна плата вигідна, насамперед, працівникам, у результаті чого вони не позбавляються соціальних гарантій та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством, а також мають змогу отримувати достойне пенсійне забезпечення в майбутньому.

 
 

Інформаційні послуги