Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

03.10.2018 Щодо дострокового виходу на пенсію матері інваліда з дитинства


 

Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі Закон 1058) передбачено, що матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше як 15 років страхового стажу. До осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону 1058, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком матерям осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, додаються документи про народження дитини (свідоцтво про народження).

Факт визнання дитини особою з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністю до шестирічного віку засвідчується випискою з акта огляду МСЕК, медичним висновком закладу охорони здоров’я, посвідченням отримувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги.

У разі якщо дитину визнано дитиною з інвалідністю після досягнення шестирічного віку, подається висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною з інвалідністю до досягнення шестирічного віку.

 
 

Інформаційні послуги