Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

26.09.2018 Пенсія у зв’язку з втратою годувальника


 

 

Згідно з законодавством пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сімї за наявності у померлого годувальника на день смерті необхідного страхового стажу.

Право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника мають члени сім'ї, які відносяться до непрацездатних осіб, та які були на утриманні померлого годувальника. Дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається без урахування факту перебування на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім'ї вважаються:

1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;

2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно- технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному з зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти - сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;

3) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника залежить від кількості членів сім'ї, яким призначається пенсія:

- на одного непрацездатного члена сім'ї - 50% пенсії за віком померлого годувальника;

- на двох і більше членів сім'ї - 100% пенсії за віком, яка розподіляється між ними рівними частинами.

 

Щодо терміну призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, то вона призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним.

Дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається до досягнення ними 18 років, дітям - сиротам - до досягнення 23 років. Якщо ж дитина навчається за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

 

Доплата до пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

До пенсії у зв'язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, смерть яких пов'язана з участю в зазначених акціях, рішенням Уряду встановлено доплату у таких розмірах:

- на одного непрацездатного члена сім'ї - 5000 гривень;

- на двох непрацездатних членів сім'ї - 6500 гривень;

- на трьох та більше непрацездатних членів сім'ї - 8000 гривень.

 

Доплата встановлюється членам сім’ї осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013р. по 21 лютого 2014р., а також осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності.

 

Членами сім'ї зазначених вище учасників Революції Гідності, які мають право на встановлення такої доплати, є:

- особи, які перебували з ними у шлюбі;

- особи, які проживали з ними однією сім'єю, але не перебували у шлюбі між собою;

- діти цих осіб;

- особи, що перебували під опікою чи піклуванням цих осіб;

- особи - родичі прямої або непрямої лінії споріднення, за умови спільного проживання цих осіб.

 

 
 

Інформаційні послуги