Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

03.09.2018 Щодо зарахування до страхового стажу періоду навчання у 1998-2003 роках


 

Згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне срахування” страховий стаж – період, протягом якого особа належала до застрахованих осіб та за який щомісяця сплачено внески в сумі, не меншій за мінімальний внесок. У Пенсійному фонді обчислюють страховий стаж з 01.01.2004р. за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку внесків, а за періоди до цієї дати – на підставі документів і в порядку, що діяв до набуття чинності цього Закону. До страхового стажу враховуються всі періоди трудової діяльності.

Згідно з пунктом “д” статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до стажу роботи зараховують час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі. Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

Таким чином, період навчання на очній (денній) формі, що мало місце до 01.01.2004 року (незалежно від рівня акредитації навчального закладу), що підтверджено документами, зараховується до страхового стажу.
 

Інформаційні послуги