Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

28.08.2018 Щодо зарахування до стажу періоду перебування у відпусці у зв’язку з вагітнісю і пологами у 2004 році


 

 

 

Статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що право на призначення пенсії за віком мають особи, які досягли пенсійного віку з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, за наявності страхового стажу не менше як 25 років.

 

Пунктом 3 прикінцевих положень Закону передбачено, що до страхового стажу для визначення пенсії згідно зі статтею 26 Закону включаються, зокрема, періоди перебування  у  відпустці  у  зв’язку  з  вагітністю  та  пологами,  яка  мала  місце  з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно.

 

Період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами підтверджується свідоцтвом про народження дитини, наказом про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, довідкою з реєстру застрахованих осіб. Період перебування у відпустці визначається як період, що відповідає тривалості такої відпустки, встановлений статтею 17 Закону України “Про відпустки”, а для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – тривалості, передбачений пунктом 10 частини першої статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, і передує даті надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 

Якщо жінка не зверталася з приводу надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, подається свідоцтво про народження дитини.

 

У цьому разі період перебування у відпустці визначається як період непрацездатності за відомостями з реєстру застрахованих осіб, що не може перевищувати тривалості такої відпустки, встановленої статтею 17 Закону України “Про відпустки”, а для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – тривалості, передбаченої пунктом 10 частини першої статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобилиської катастрофи”.

 
 

Інформаційні послуги