Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

До 198-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка


               В рамках відзначення 198 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка та з метою популяризації культурної спадщини району по темі шевченкіани у Гусятинському районному комунальному краєзнавчому музеї відкрито постійно діючу виставку  "Т.Г.Шевченко і Тернопільщина : уклін Великому Кобзарю".

                                                                               

 

                      На виставці  виставлено біля ста  предметів з колекції  музею. Ознайомлення відвідувачів з експонатами  музейних фондів, що пов’язані з іменем Т.Г.Шевченка, слугує підвищенням рівня екскурсійних заходів в процесі науково-освітньої роботи музею.             

 

Особливо високими мистецькими якостями відзначаються  на виставці декоративні керамічні тарелі з барельєфом погруддя Т.Г.Шевченка  роботи Євгена Куцярського - народного умільця із с.Товсте  Гусятинського р-ну, що передані музею у 1981році та вирізьблені на дереві народними майстрами з Гусятинщини портрети  поета, роботи 1969 року. А найдавнішим музейним предметом  представленим на виставці, із надбання музейної колекції, є вишитий рушник на грубому домотканому полотні, переданий музею жителькою з села Перемилів Гусятинського району у 1974 році. Цей витвір народної творчості ще з кінця ХVІІІстоліття передавався у  родині з покоління  в покоління як оберіг української духовності. За переказами його власниці  він завжди ошатно прикрашав портрет Тараса Шевченка, який висів на стіні у світлиці їх старенької хатини.

 

 

 

               Книги: "Кобзар", видавництво "Культура і освіта", Вінніперг,1944р.; "Малий Кобзар", видавництво "Заграва", Фельдкірх -Форарльберг,1946р.; "Кобзар", повне видання в трьох томах книжкового товариства "Універсальна бібліотека", 1947р. -  передані

музею з Канади від члена філії Українського Національного Об’єднання (УНО) Торонто-Захід п.Миколи Сергійчука.

               Поштові марки СРСР 1961-1964 рр. приурочені ювілейним датам  від дня народження і дня смерті українського поета та чорно-білі світлини з Гусятинщини: святкування 150-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка в селищі Гримайлів 9 березня 1964 року, відзначення 181-ої річниці з дня народження Т.Г.Шевченка  на сцені Зеленівського Будинку культури у 1959 році, вистави "Мати наймичка" (за поемою Т.Г.Шевченка "Наймичка") у виконанні учасників драмгуртка с. Буцики на сцені місцевого клубу в 50-ті роки ХХст. - повертають нас у спогади минулого, коли велич Тараса Шевченка постійно перебувала у вінку всенародної шани.

 

 

                 В Україні та за її межами встановлено багато пам’ятників Тарасові Шевченку. Монументи Кобзарю встановлені і в десятьох населених пунктах  Гусятинського району. Деякі з них не раз нищили за роки польської окупації, проте згодом їх відновляли. Фотографії пам’ятників Т.Г.Шевченку в м.Хоростків (1956р.), в м.Копичинці (1964, 1979, 1989рр.), в с.Лежанівка (1975р.), в смт.Гримайлів  (1953, 1956, 1970, 1977рр.), в с.Товсте (1992р). в с. Перемилів (1992р.), в с.Глібів (1992р.), в смт.Гусятин (1993р.) - є свідченням споконвічної всенародної любові до поета.            

                   На основі виставлених матеріалів  протягом 2012-2014рр. науковці музею проводитимуть тематичні екскурсії "Тернопільськими стежинами Кобзаря", де знайомитимуть відвідувачів з новими науковими дослідженнями щодо нащадків з гілки Шевченківського роду , якими може гордитися і Гусятинщина. Володимир Васильович Шкробот, син Василя Тимофійовича ( головний лікар Гусятинської райлікарні в післявоєнні роки) - походить (по материнській лінії) з роду Красицьких: Антон Красицький був чоловіком Катерини Григорівни Шевченко, а заодно й швагром Тараса.

 

 

Директор Гусятинського районного комунального краєзнавчого музею

Ольга Гофман

 
 

Інформаційні послуги