Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

30.07.2018 Здійснення виплати пенсій внутрішньо переміщеними особам


 

 

Правові відносини внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з тимчасово окупованої території України, врегульовано Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” від 20.10.2004 року№ 1706-VII (із змінами).

 

Призначення та виплата пенсії особам, місце проживання/перебування яких зареєстровано на тимчасово непідконтрольній території України, здійснюється у порядку, визначеному постановами Кабінету Міністрів України від 05.11.2014р. №637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” від 08.06.2016 №365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”, та постановою Пенсійного фонду України від 07.07.204р №13-4 “Про органи, що здійснюють виплату пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території Автономної республіки Крим та м.Севастополя”. Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №365 затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

 

Відповідно до п.5 Порядку для відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках – її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.

 

До заяви додається копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та представляється оригінал такої довідки.

 

Виплата пенсії громадянам України, які перміщуються на терторію нашої області з тимчасово окупованої території АР Крим проводиться після надходження паперової та електронної пенсійної справи. За взятими на облік електронними пенсійними правами виплата пенсій здійснюється за додатковими відомостями.

 

Не проводиться виплата пенсій таким категоріям песіонерів із числа внутрішньо переміщнених осіб:

·                       Померлим пенсіонерам;

·                       Тим, які не отримали довідку про взяття на облік, як внутрішньо переміщені особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509;

·                       По яких не надійшло рішення Комісії;

·                       Не відкрито рахунок в АТ Ощадбанк”;

·                       Якщо не отримано електронних або паперових пенсійних справ.

 

Причинами зупинення виплати пенсії можуть бути:

·                       Закінчення терміну виплати (пенсії по інвалідності та у звязку із втратою годувальника);

·                       Виїзд пенсіонера на постійне місце проживання за кордон або зміна місця проживання в межах України.

 

Для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснена емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями, на виконання Постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 14.03.2016р. №167.

 

Відповідно до Постанови правління Пенсійного фонду України від 08.04.2016 №7-1, якою затверджено Порядок емісії платіжних карток, облік виготовлення електроних пенсійних посвідчень здійснює публічне товариство “Державний Ощадний банк України”.

 

Звернення за виготовлення ЕПП здійснюється до органів Пенсійного фонду України на підставі поданої заяви, паспорту та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
 

Інформаційні послуги