Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

23.07.2018 Сплата єдиного соціального внеску та його вплив на розмір майбутньої пенсії


 

 

 

 

Починаючи з 1 січня 2004 року, Законом України від 09.07.2003  № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” замість “трудового стажу” введено термін “страховий стаж” – період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду.

Таким чином, чим більший заробіток з якого сплачені внески до Пенсійного фонду, тим більша пенсія буде в майбутньому!

Для зарахування в страховий стаж у повному розмірі, тобто повний робочий місяць, розмір внесків, що сплачується до органів Пенсійного фонду, має бути не меншим, ніж внески, обчислені із мінімальної заробітної плати.

Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску. Для фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно розмір єдиного внеску складає 22%, тобто 3723*22% = 819,06 грн. У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

У разі, коли фізична особа-підприємець не сплачує єдиний внесок, цей період не буде врахований до страхового стажу та, відповідно, не враховується при визначенні розміру пенсії, через що пенсія буде меншою, ніж повинна бути.

В умовах діючої в Україні системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, не сплата внесків, також, впливає на оплату листків непрацездатності (не має сплати – не має “лікарняного”), на отримання допомоги по безробіттю, тощо.

Щоб в майбутньому мати пенсію більше мінімальної, необхідно і внески до Фонду сплачувати не з мінімального розміру зарплати, а з більшої суми заробітку, але вона також є обмеженою. А саме, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальних заробітних плат, встановлених законодавством на 2018 рік, тобто 3723*15=55 845 грн.

Особа, яка сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, має право на призначення пенсії за віком.

 
 

Інформаційні послуги