Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

20.06.2018 Добровільна сплата єдиного внеску!


 

 

Осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, відповідно до пункту, відповідно до пункту 15 частини першої статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” визначено платниками єдиного внеску.

Відповідно до абзацу п'ятого частини першої статті 10 цього Закону особи, які досягли 16-ти річного віку та не перебувають у трудових відносинах із роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4 Закону про ЄСВ, і не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, зокрема іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою, мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

Договором про добровільну участь може бути передбачена сплата єдиного внеску за попередні періоди, у яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, зокрема за період із 01.01.2004р. по 31.12.2010р.

Водночас, Законом про ЄСВ установлено вікове обмеження щодо добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та періоду, з якого особа може підлягати такому страхуванню. Участь у  загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні фізичних осіб, які не досягли 16 річного віку, в Україні не передбачено.
 

Інформаційні послуги