Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

14.05.2018 Запитуєте-відповідаємо


 

 

Підприємець одержує пенсію за віком, призначену за пенсійним законодавством Литовської Республіки. Чи звільняється він від сплати ЄСВ за себе?

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 4 і пуктом 1 частини другої статті 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне соціальне страхування” фізичні особи-підприємці є платниками єдиного внеску, повинні своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Водночас підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску включно за умови їх добровільної участі в системі  загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до статті 8 Закону право на пенсію мають як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Отже, оскільки підприємець одержує пенсію за віком, призначену за пенсійним законодавством Литовської Республіки, а не відповідно до Закону, він не звільняється від обов'язку нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах та подавати до контролюючого органу обов'язкову звітність




 

Інформаційні послуги