Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

До відома сільських, селищних, міських рад


          

Увага! З 1 травня 2018 року діють нові правила надання житлових субсидій!!!

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022” (далі - Постанова) затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій. (далі - Положення)

Починаючи з травня 2018 року призначення субсидій (у тому числі без звернення громадян) здійснюється з урахуванням внесених змін.

       Для окремих сімей, з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є: 

 

-         особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати та/або вони не сплатили внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії

-         внутрішньо переміщені особи;

-     особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

-     особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

-       особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають,

а також

сім'ям, в яких відбулися зміни у складі сім'ї ; 
      сім'ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не повідомлять управління про її погашення до червня 2018 року. 

Пунктом 6 Положення визначено випадки, коли субсидія не призначається (у тому числі на наступний період): перевищення встановленої площі житлового приміщення, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).; наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років; несплата працездатними особами єдиного соціального внеску; здійснення покупки, або набуття права власності, іншим законним способом, на суму більше 50 тис. грн ; наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Враховуючи, що з 01.05.2018 для призначення субсидії враховуються доходи членів сім'ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства), під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи необхідно акцентувати увагу на необхідності подання у такому випадку особами, які отримували субсидію, нових заяви і декларації, зазначивши в них відомості про члена сім’ї, який зареєстрований за іншою адресою.

При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, слід керуватися нормами статті 3 Сімейного кодексу України.

У разі ненадходження від отримувачів субсидії інформації про членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства, які зареєстровані за іншою адресою, а також про наявність транспортних засобів та купівлю товарів субсидія призначається з 01.05.2018 на наступний період (неопалювальний сезон) без звернення відповідно до вимог Положення.

У зв’язку з цим потрібно провести широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності подання отримувачами субсидій у встановлених випадках нових заяви і декларації для розгляду питання призначення субсидії на наступний період.

       Оскільки Постановою скасовані форми Заяви і Декларації, що були затвердженні постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015р. №106, а нові форми  ще не затвердженні, управління тимчасово не проводить прийом заяв на субсидію. Прийом буде розпочато, найближчим часом, після затвердження наказом  Мінсоцполітики форм заяв та декларацій, про що Вас буде повідомлено додатково.

 Інформуємо, що Вас буде повідомлено про дату та час проведення навчання-семінару з питань надання житлових субсидій, з уповноваженими особами сільських, селищних рад додатково.

    Більш детальну інформацію, щодо нових правил призначення житлових субсидій, починаючи з 1 травня 2018 року, можна отримати на сайті Мінсоцполітики та веб-сайті Гусятинської  районної державної адміністрації.

   Додатково повідомляєм, що управлінням проведено  перерахунок житлової субсидії за квітень 2018 року,тому просимо уповноважених осіб,отримати в управлінні повідомлення про призначення субсидії та передати її отримувачам.

 

АДМІНІСТРАЦІЯ УПРАВЛІННЯ
 

Інформаційні послуги