Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

05.04.2018 Щодо індивідуального розміру пенсії


 

 

 

 

Розмір пенсії кожного пенсіонера, обчислений за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058), визначається індивідуально з урахуванням набутого особою страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески.

Відповідно до статті 27 Закону 1058, для визначення розміру пенсії за віком коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи множать на заробітну плату (дохід) застрахованої особи, з якої обчислюється пенсія.

Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням періодів до набрання чинності цим Законом не може перевищувати 0,75, а для осіб, які працювали в особливо шкідливих умовах праці за Списком №1 чи на підземних роботах – 0,85.

Статтею 40 Закону визначена методика обчислення заробітної плати для призначення пенсії, згідно якої помісячно визначається коефіцієнт заробітної плати як частка від ділення місячної заробітної плати на середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за відповідний місяць.

Таким чином, розмір пенсії кожної особи є індивідуальним і залежить від набутого особою страхового стажу та отримуваної заробітної плати, року виходу на пенсію, а також доплат, підвищень та надбавок до пенсії, право на встановлення яких підтверджено відповідними документами.

Крім того, у разі зміни прожиткового мінімуму проводяться перерахунки доплат, підвищень, надбавок, встановлених до пенсії, розмір яких визначається у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 01.10.2017 проведено перерахунок пенсії особам, яким, зокрема, призначено пенсію згідно Закону 1058, з урахуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки (2014-2016) – 3764,40 грн. та прожиткового мінімуму в розмірі 1452,00 грн. Цей перерахунок проведено автоматично.
 

Інформаційні послуги