Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

21.03.2018 Обчислення страхового стажу


Загальний порядок обчислення страхового стажу не змінюється. Зокрема, з 1 січня 2004 року до срахового стажу для призначення пенсій зараховуються періоди роботи, за які були сплачені до Пенсійного фонду України щомісяця в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

 

Мінімальний страховий внесок обчислюється виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законодавством. З 01 січня 2018 року мінімальна заробітна плата становить 3723 грн., відповідно мінімальний страховий внесок складає 819,06 грн. (3723 х 22%).

 

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей місяць зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місць була не меншою за мінімальний страховий внесок.

 

Страховий стаж починаючи із 1 січня 2004 року обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи  персоніфікованого обліку - на підставі документів (трудової книжки, диплому про навчання, військового квитка, тощо) та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

 

Законом №2148 внесено окремі зміни до порядку обчислення страхового стажу, зокрема:

 - час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховуватиметься лише до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах;

 - у разі, якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного рестру відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу відповідно до Закону № 1058, страховий стаж обчислюватиметься на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

 

Для визначення права на пенсію за віком до страхового стажу зараховуються періоди:

 - ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування: з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності; з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);

 - проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно;

 - перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;

 - перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня  2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тобто по 31 грудня 2004 року.

 

Періоди зазначеної діяльності враховуються при визначенні права на пенсію у разі, якщо у особи на момент досягнення пенсійного віку недостатньо наявного страхового стажу. Якщо наявного страхового стажу достатньо, такі періоди діяльності до страхового стажу, що дає право на пенсію, не зараховуються.

 

При обчисленні пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року по місяць включно, який передує моменту звернення за призначнням пенсії, на підставі даних, що містяться у системі персоніфікованого обліку.

 

За бажанням особи, яка звертається за призначенням пенсії, додатково враховується заробітна  плата  за  будь-які  60  календарних  місяці  страхового  стажу  підряд до 1 липня 2000 року, за умови, що така заробітна плата підтверджується первинними документами.

 

У разі, якщо страховий стаж особи починаючи з липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будьякі 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 1 липня 2000 року.

 

При визначені індивідуального коефіцієнта заробітної плати заробіток особи за кожен календарний місяць ділиться на середню заробітну плату в Україні за відповідний період. Сума щомісячних коефіцієнтів заробітної плати, поділена на їх кількість, становитиме індивідуальний коефіцієнт заробітної плати особи, який застосовуватиметься при визначенні розміру пенсії.

 

З 01 січня 2018 року порядок обчислення пенсії не змінився, але має певні особливості.

При призначенні пенсії з 1 січня по 31 грудня 2018 року застосовується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2016 -2017 роки із застосуванням величини оціни одного страхового стажу 1%.

Виходячи із досвіду попередніх років, зазаначений показник середньої заробітної плати буде визначений, орієнтовно, у березні цього року. Пенсії, звернення за призначенням яких надійшли протягом січня - березня цього року, призначатимуться із застосуванням показника заробітної плати, який застосовувався уминулому році (3764 грн). У подальшому зазначені пенсії буде автоматично перераховано із застосуванням показника середньої зарплати, який застосовуватиметься при призначенні пенсій у 2018 році, із проведенням відповідної доплати недоодержаного розміру пенсії.
 

Інформаційні послуги