Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

21.02.2018 Право на отримання соціальних виплат, у тому числі пенсії внутрішньо переміщених осіб


Право на отримання соціальних виплат, у тому числі пенсії внутрішньо переміщених осіб

 

Законом України від 20.10.2014 № 1706-У1І “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та відповідними нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України визначається право внутрішньо переміщених осіб на отримання соціальних виплат, у тому числі пенсії.

 

Облік внутрішньо переміщених осіб здійснюється відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України під 01.10.2014 №50 „Про облік внутрішньо переміщених сіб”.

 

Так, згідно з пунктом 18 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання і перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 08.06.2016 №365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" (далі Порядок №365), повторне призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі у разі їх припинення відповідно до підпункту 4 пункту 12 Порядку №365 (скасування довідки внутрішньо переміщеної особи), можливе лише через шість місяців після такого припинення і виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення, передбачених законодавством.

 

Таким чином, пункт 18 Порядку №365 визначає термін, через який можливе відновлення виплати пенсії внутрішньо переміщеній особі.

 

У той же час пунктом 12 Порядку №365 передбачено, що за результатами розгляду подання про відновлення виплати з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов  сім'ї або інших документів, визначених абзацом другим пункту 7 Порядку №365, комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати.

 

Пунктом 15 Порядку №365 передбачено, що орган, який здійснює соціальні виплати на підставі рішення комісії, призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи, та здійснює повернення сум недоотриманих соціальних виплат за минулий період відповідно до законодавства.

 

Статтею 46 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІУ визначено порядок виплати сум пенсії за минулий час.
 

Інформаційні послуги