Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

19.02.2018 Пам’ятка пенсіонеру: виплата пенсії


Памятка пенсіонеру: виплата пенсії

 

Пенсія виплачується щомісяця у строк з 4 по 25 число виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера через відділення поштового зв’язку або уповноважений банк.

Черговість виплати пенсій:

1. Інваліди війни

2. Учасники бойових дій

3. Члени сімей загиблих військовослужбовців

4. Одержувачі пенсій у зв’язку з втратою годувальника та інваліди

5. Непрацюючі пенсіонери за віком

6. Працюючі пенсіонери

Пенсія може виплачуватися за довіреністю. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Під час перебування пенсіонера в місцях позбавлення волі виплата призначеної йому пенсії здійснюється на загальних підставах.

Пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати: про влаштування на роботу, звільнення з роботи, реєстрацію або зняття з обліку як фізичної особи-підприємця (документи, які підтверджують що особа не працює: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, відсутність державної реєстрації фізичної особи-підприємця).

У разі влаштування на роботу за посадою, що дає право на пенсію за вислугу років, виплата пенсії припиняється на весь період роботи на цій посаді, у тому числі у випадках, коли робота на цих посадах має місце після досягнення пенсійного віку.

Виплата пенсії припиняється за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду в разі:

-                      якщо пенсію призначено на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

-                      смерті пенсіонера;

-                      неотримання призначеної пенсії протягом шести місяців підряд;

-                      в інших випадках, передбачених законом.

Виплата пенсії поновлюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та за наявності умов для відновлення її виплати.

Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

 

 

 

 
 

Інформаційні послуги