Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

13.02.2018 Страховий стаж пенсіонера


Страховий стаж пенсіонера.

 

Пенсійне та соціальне законодавство, а також пов’язані з ними нормативні акти, містять кілька різновидів стажу роботи, в тому числі страховий (пенсійний) стаж.

 

Страховий (пенсійний) стаж - це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок (ст. 24 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

 

Пенсійна реформа 2017 року суттєво змінила умови виходу на пенсію для українців. Зокрема, були переглянуті вимоги до пенсійного віку і кількості років страхового стажу. З 1 січня 2018 року піти на пенсію громадяни України можуть в 60, 63 або 65 років залежно від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» без сплати внесків до Пенсійного фонду України у страховий стаж пенсіонера зараховується:

 

·        строкова служба в армії

·        догляд за дитиною-інвалідом

·        військова (не строкова) служба

·        відпустка по вагітності та пологам

·        відпустка по догляду за дитиною до 3 років

·        строкова альтернативна (невійськова) служба

·        перебування на фронті або участь у бойових діях

·        період перебування за кордоном дружин або чоловіків дипломатів під час служби

·        інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання

·        виконання обов’язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу

·        служба у воєнізованих формуваннях, гірничорятувальних частинах і аварійно-рятувальних підрозділах, створених відповідно до законодавства України

·        строк отримання матеріальної допомоги на професійну підготовку / перепідготовку та підвищення кваліфікації

·        період отримання допомоги по безробіттю

·        догляд за інвалідом I групи, престарілим, що вимагає постійного догляду (по МСЕК) або особою, що досягла 80 років, якщо такий догляд здійснює непрацююча працездатна людина

·        навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації,

 в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі

·        період проживання дружин офіцерів, прапорщиків і мічманів, а також військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю (не більше 10 років)

Особливості врахування стажу, отриманого за кордоном, залежать від наявності міжнародних договорів про пенсійне забезпечення між Україною та державою, в якій українці працюють.
 

Інформаційні послуги