Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

30.01.2018р. Як і за скільки можна купити стаж для пенсії?


 

 

 

 

Купити стаж в Пенсійному фонді не складно - головне правильно розрахувати скільки років страхового стажу треба докупити щоб мати можливість отримувати пенсію, а не соціальні виплати. Визначитися з кількістю відсутнього стажу допоможуть співробітники Пенсійного фонду при проведенні попередньої калькуляції розміру пенсії (за зверненням пенсіонера). Також провести обчислення можна самостійно за допомогою програми «Пенсійний калькулятор».

Скільки потрібно заплатити за пенсійний стаж? Питання актуальне і цікавить багатьох українців, особливо в зв’язку з проведеною пенсійною реформою і збільшенням кількості страхового стажу для набуття права виходу на пенсію. Тому, для більшої наглядності, наведемо приклад розрахунку:

Припустимо для отримання пенсії людині не вистачає 1 року (тобто 12 місяців) страхового стажу. Обчислення розміру доплати здійснюється за формулою:

Д = С ? К ? М, де:

 

§  Д – доплата за бракуючий пенсійний стаж;

§  С – страховий внесок з мінімальної заробітної плати за ставкою ЄСВ - 22%;

§  К – коефіцієнт вартості компенсації, який застосовується при одноразовій сплаті;

§  М – кількість місяців стажа, яких не вистачає для пенсії.

Отже, з 01.01.2018 по 31.12.2018 мінімальна зарплата становить 3723 гривень. Мінімальний страховий внесок за 22% ставкою ЄСВ (819,06 грн.). З урахуванням коефіцієнта, який застосовується при одноразовій сплаті (за 1 рік- 2) дорівнює 1638,12 грн.

Таким чином, сума, яку необхідно у 2018 році сплатити в Пенсійний фонд за покупку одного року стажу становить 19 657,44 грн. (12 місяців ? 1638,12).

Зверніть увагу, що через підвищення мінімальної заробітної плати, розмір компенсації за кожен куплений рік страхового стажу буде збільшуватися.

 

 
 

Інформаційні послуги