Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

24.01.2018 Виплата пенсії пенсіонеру, який перебуває в пансіонаті на лікуванні


 

 

 

 

Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) пенсія виплачується щомісяця з 4-го по 25 число місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі. Виплата здійснюється за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України поштою або переказується на визначений цією особою банківський рахунок.

Пенсію може бути виплачено особисто пенсіонеру, його законному представнику або за довіреністю, порядок оформлення і термін дії якої визначено законом.

Пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі — Порядок), визначено, зокрема, що заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більший за один рік, через кожен рік дії такої довіреності подається пенсіонером особисто або його законним представником в орган, який призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.

Виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду припиняється, зокрема, у разі неотримання призначеної пенсії протягом шести місяців поспіль (стаття 49 Закону).

Спосіб доставки пенсійних коштів (через пошту чи банк) пенсіонер вибирає самостійно. Зарахування сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку здійснюють органи Пенсійного фонду виключно на підставі заяви пенсіонера.

Таким чином, продовження виплати пенсії через пошту можливе, якщо пенсіонер оформить відповідне доручення. Нарахування пенсії на банківський рахунок можливе в разі відкриття рахунку та за заявою отримувача пенсії.

Водночас варто враховувати, що під час перебування пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25% від призначеної пенсії.

Частина пенсії, що залишилася після виплати належної суми пенсіонеру, перераховується в установу (заклад), у якій пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ.

Якщо в пансіонаті пенсіонера зараховано на повне державне утримання, то йому належить 25% від призначеної пенсії. Вибрати спосіб подальшого одержання пенсії має сам пенсіонер. Отримувати пенсію через поштове відділення може довірена особа, а через банківську установу - за умови відкриття рахунку та написання песіонером відповідної заяви в управління Пенсійного фонду.
 

Інформаційні послуги