Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

24.11.2017 Право на пенсію в Україні громадянина Грузії


 

 

 

 

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058) пенсійний вік в Україні - 60 років.

 

Для призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку в 2024 році потрібно мати не менше 31 року страхового стажу. Страховий стаж, набутий в Україні, починаючи з січня 2004 року обчислюється за даними системи персоніфікованого обліку з урахуванням інформації про сплату страхових внесків.

 

Крім того, згідно зі статтею 3 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Грузія про співробітництво в галузі пенсійного забезпечення під час визначення права на пенсію враховується трудовий стаж, набутий на території України або Республіки

Грузія, а також трудовий стаж, що знається на території будь-якої зі Сторін.

 

Якщо на 2024 рік громадянин Грузії матиме не менше як 31 рік страхового стажу (сумарно набутого на території України та на території Грузії), пенсію  призначать після досягнення 60-річного віку. Якщо ж матиме лише 15 років страхового  стажу право виходу на пенсію за віком настане після досягнення 65-річного віку. Отже громадянину Грузії, для призначення пенсії в Україні, крім інших необхідних документів, потрібно надати посвідку на постійне проживання.

 
 

Інформаційні послуги