Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

16.11.2017 СОЦІАЛЬНІ ТА ЄСВ-ЗМІНИ


 

 

            З 1 січня 2018 року виросте розмір максимальної бази нарахування єдиного внеску на загальноообов'язкове соціальне страхування (далі - ЄСВ). На сьогодні він становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2017 році: січень-квітень - 40000,00 грн, травень-листопад - 42100,00 грн, грудень - 44050,00 грн).

 

            З наступного року величина максимальної бази ЄСВ буде прив'язана до мінзарплати і становитиме 15 мінзарплат (оновлений п. 4. ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ, який набере чинності 01.01.2018 р.). Все, що вище за цю величину, ЄСВ не оподатковують.Но

вовведення для ставки ЄСВ 8,411

            Пільгова ставка з ЄСВ (8,41 % - на зарплату працівників-інвалідів) діятиме і далі. Але тепер роботодавцям, які застосовують таку ставку, визначені додаткові обов'язки. Так, згідно з новим п. 9 розд. VIII Закону про ЄСВ вони повинні у звітності з ЄСВ показувати суму ЄСВ за пільговою ставкою і суму ЄСВ за загальною ставкою (22 %). Сплачувати ЄСВ роботодавець, безумовно, буде за пільговою ставкою. Це дозволить визначити суму втрат Пенсійного фонду України від застосування пільгової ставки. Ця різниця компенсуватиметься Пенсійним фондом України з держбюджету.

 

            Ці зміни набули чинності з 11.10.2017 р. Відповідно, роботодавці, які нараховують ЄСВ за ставкою 8,41 %, вже повинні виконувати нові вимоги. Але, вочевидь, для цього треба внести зміни до форми звітності з ЄСВ, які забезпечать реалізацію цієї вимоги.

 

            Фізичні особи, які виконували роботи (надавали послуги) у межах договору цивільно-правового характеру, раніше не мали права на соціальні допомоги (такий привілей тільки для найманих працівників, з якими оформлені трудові відносини). При цьому з винагороди, що виплачується таким особам, ЄСВ сплачується в тому ж розмірі, що і з зарплати найманих працівників за трудовим договором (і там, і там - 22 %). А от права на допомогу вони не мали. Погодьтеся, це несправедливо. Та ось тільки зараз законодавці вирішили цю несправедливість виправити. Тепер вони мають право отримувати соцстрахівські допомоги (лікарняні, утому числі у зв'язку з нещасним випадком, декретні).

 

            Період роботи за договором починаючи з 01.01.2016 р. включається в страховий стаж для призначення лікарняних та декретних (ч. 4 ст. 21 Закону про соцстрахування).

 

            3 11.10.2017 р. особи, що виконують роботи (надають послуги) за договорами цивільно-правового характеру, входять до числа осіб, які підлягають соцстрахуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та страхуванню від нещасного випадку

(відповідні зміни внесено до ст. 18 і 35 Закону про соцстрахування).
 

Інформаційні послуги