Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

01.11.2017 Перерахунок пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії у разі втрати годувальника з зазначених причин


 

 

 

 

Пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії у разі втрати годувальника із зазначених причин до жовтня 2017 року обчислювалися за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення». Розмір таких пенсій з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги, яка встановлювалася відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 265, становив 1 312 грн (крім інвалідів-шахтарів, розмір пенсій яких становив 3 936 грн - 1312 грн х З, де 1312 грн - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, а членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, з урахуванням щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника становив 2 624 гривні).

 

Законом № 2148 передбачено проведення з 1 жовтня 2017 року перерахунку пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії у разі втрати годувальника з зазначених причин за нормами Закону 1058 пенсіонерам, які мають необхідний страховий стаж (тривалість визначена у статті 32 Закону 1058).

 

Перерахунок здійснюється з врахуванням документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, які є у пенсійній справі на час перерахунку та відповідають вимогам законодавства, що діяло на час призначення пенсії або її перерахунку. Крім того, одержувачі пенсій мають змогу надати до територіальних управлінь Пенсійного фонду додаткові документи, які можуть вплинути на розмір пенсії (зокрема, документи про стаж).

 

Для перерахунку таких пенсій враховується заробітна плата (дохід), з урахуванням якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону.

 

При перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року застосовується показник середньої заробітної плати (доходу) за 2014-2016 роки та величина оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

 
 

Інформаційні послуги