Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

02.11.2017р. Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян


 

  

            Для окремих категорій громадян, як і раніше, передбачено достроковий вихід на пенсію.

            Залучені до підземних, гірничих та особливо небезпечних робіт особи, трактористи-машиністи, доярки і свинарки, текстильниці, сільськогосподарські працівниці з п'ятьма і більше дітьми, водії пасажирського транспорту зможуть іти на пенсію у 50 або 55 років. Скільки для цього потрібно стажу, зокрема на небезпечних роботах, у законі прописано для кожної категорії окремо. Також передбачено поступове підвищення віку для тих, хто вже найближчим часом може претендувати на достроковий вихід на пенсію за цією нормою. 

             Для всіх пенсіонерів, які працювали на шкідливих виробництвах, планують створити спеціальні галузеві фонди, з яких фінансуватимуть їхній достроковий вихід на пенсію. Поки таких фондів не створили, пенсії і далі виплачуватимуть із держбюджету і додаткових відрахувань, які мають робити підприємства зі шкідливими умовами праці.

Право на пенсію за вислугу років мають артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів зі стажем від 20 до 35 років, порядок такого виходу на пенсію визначає Кабмін.

       Особи з гіпофізарним нанізмом (ліліпути) і карлики можуть піти у 45 років із 20 роками стажу (чоловіки) і в 40 років із 15 роками стажу (жінки).

 Інваліди першої групи по зору та інваліди з дитинства першої групи – чоловіки у 50 років із 15 роками стажу, жінки у 40 років із 10 роками.

       Матері п'ятьох і більше дітей або матері дітей-інвалідів, які виховали їх до шестирічного віку, можуть отримувати пенсію після досягнення віку 50 років і 15 років стажу. В останньому випадку пільгові умови може отримати не мати, а батько, але вже у 55 років і зі стажем до 20 років.

       Вийти на пенсію у 55 років із 25 роками стажу (чоловіки) і в 50 років із 20 роками стажу (жінки) можуть військовослужбовці і поліцейські, які брали участь у бойових діях і АТО, а також дістали поранення, каліцтва чи інвалідність на службі, зокрема під час ліквідації аварії на ЧАЕС. Дію цієї норми у деяких випадках поширено на подружжя і батьків загиблих під час виконання службових обов'язків.


 
 

Інформаційні послуги