Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

30.10.2017 Накопичувальна система пенсійного страхування


 

 

 

В Україні функціонує солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яка полягає у виплаті пенсій та наданні соціальних послуг за рахунок коштів Пенсійного фонду, а також система недержавного пенсійного забезпечення, яка полягає у добровільній участі громадян, роботодавців та їх об’єднань у формуванні пенсійних накопичень. Ці виплати є доповненням до пенсійних виплат солідарної системи.

 

В той же час, відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», планується перерахування страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду.
       

Накопичувальна система пенсійного страхування відноситься до другого рівня пенсійної системи і базується на накопиченні коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді або у відповідних недержавних пенсійних фондах і подальшому фінансуванні витрат на оплату договорів страхування довічних пенсій, а також одноразових виплат на умовах та в порядку передбачених законом.

      

З 1 січня 2019 р запрацює накопичувальна система пенсійного страхування.  Перерахування страхових внесків у накопичувальну систему пенсійного страхування впроваджується з 1 січня 2019 року. Вони передбачають, що учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування є особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягають обов'язковому державному пенсійному страхуванню.

     

При цьому особи, яким станом на 1 січня 2019 року залишилося менше ніж 10 років до досягнення пенсійного віку, можуть відмовитися від внесків у накопичувальну систему пенсійного страхування.

    

Також передбачається, що особи, які досягли пенсійного віку, не зможуть робити внески в накопичувальний фонд.
 

Інформаційні послуги