Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

22.09.2017р. Оформлення пенсії матері яка має четверо дітей


 

 

 

 

Умови призначення пенсій багатодітним матерям визначено абзацом четвертим пункту 3 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зокрема, відповідно до Закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку.

Отже, жінки, які мають чотирьох дітей, не належать до категорії осіб, яким законодавством надано право призначення дострокової пенсії за віком.

Відповідно до статті 24 зазначеного вище Закону страховий стаж обчислюють територіальні органи Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до 01.01.2005 р. - на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цього Закону.

У законодавстві, що діяло раніше, було передбачено зарахування до стажу періодів, зокрема, догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку.

Якщо  діти народилися з розривом в один рік і в зазначені періоди жінка  не працювала, то до  страхового стажу правомірно враховано по одному року.
 

Інформаційні послуги