Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

21.09.2017р. Про перерахунок пенсії працюючому пенсіонерові


 

 

            Відповідно до частини 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, за його заявою, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

            Можливі варіанти перерахунку

            1. Дорахувати страховий стаж, заробіток не змінювати.

            2. За стажем та заробітком за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період страхового стажу після 1 липня 2000 року із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку пенсії.

            3. За стажем та із заробітної плати за весь період страхового стажу після 1 липня 2000 року із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку пенсії (відмовитися від заробітку за 60 місяців до 1 липня 2000 р.).

            Зазвичай, після призначення пенсії особа працює з меншим заробітком, ніж той з якого було визначено розмір пенсії. Тому нерідко врахування цього заробітку не є доцільним, оскільки зменшується його коефіцієнт. У такому разі дораховують лише страховий стаж, набутий після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Заробіток залишається без змін.

            Для того, щоб розмір пенсії в результаті проведеного перерахунку суттєво збільшився, слід було б після призначення пенсії працювати з вищим заробітком, ніж той, з якого визначено розмір пенсії.

            Отже, якщо особа одержує за роботу після призначення пенсії вищий заробіток, вона може розраховувати на більший розмір пенсії під час перерахунку.

            Якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку). Заробіток, який особа одержувала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, в такому випадку не враховується.

            Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії в мінімальному розмірі відповідно до частини 1 статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб, - 35 років страхового стажу для чоловіків, 30 років — для жінок), за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

            Слід зауважити,що ці норми не поширюються на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону.
 

Інформаційні послуги