Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

18.09.2017р. Заробітна плата – фундамент майбутньої пенсії!


 

 

 Важливим компонентом функціонування ринку праці, одним із основних факторів, що регулює його розвиток у професійному, галузевому та регіональному аспектах є заробітна плата. Рівень життя працівників, а також їх родин, залежить, у першу чергу, від рівня оплати праці та механізму її виплати. Саме заробітна плата є і повинна бути головною складовою доходів населення, підґрунтям життєдіяльності працівників та їх сімей, а відтак – найбільш потужним стимулом підвищення продуктивності праці.

Важко уявити, що населення працює, виховує дітей, здійснює придбання різноманітних товарів та інше, отримуючи протягом місяця мізерну заробітну плату. Таким чином, можна твердо констатувати – значна частина населення працює нелегально, отримуючи заробітну плату «у конверті» або ж працює легально, однак роботодавці нараховують мінімальну зарплатню.

Працівник, який отримує заробітну плату «в конверті», повністю беззахисний перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне.

Небезпека «тіньової» заробітної плати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не стільки в тому, що бюджет не дотримує кошти у вигляді несплачених податків та відрахувань до Пенсійного фонду, а в тому, що громадяни ризикують у першому випадку втратити право на пенсію, а в другому – її частину, оскільки при її обчисленні враховується розмір зарплати. Тобто, заробітна плата «в конвертах» – це, перш за все, «удар» по пенсійних накопиченнях громадян, життєдіяльності населених пунктів. А працевлаштування без укладання трудового договору позбавляє працівників страхового стажу.

Вкотре закликаємо працівників! Необхідно вже зараз подбати про своє «завтра» і не погоджуватися на працю, не оформлену офіційно, та на отримання заробітної плати «у конверті», адже нести в свої сім'ї добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії – це право кожного громадянина!

 

 
 

Інформаційні послуги