Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

06.09.2017р Чи враховується винагорода за безпосередню участь в АТО для обчислення пенсії?


 

Згідно статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі-Закон) та пункту 7 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 (далі-Порядок), пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з урахуванням, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії в розмірах, установлених законодавством.

Статтею 63 Закону визначено підстави для перерахунку пенсій. Так, усі призначені за Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Отже, визначено чіткий та конкретний перелік складових грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія.

Таким чином, винагорода за безпосередню участь в АТО не може бути врахована до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії відповідно до Закону. Ця норма роз’яснена Мінсоцполітики, яке є головним органом виконавчої влади з питань соціального та пенсійного забезпечення громадян.

 

 

 

 
 

Інформаційні послуги