Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

31.08.2017 Виплата пенсій особам, засудженим до обмеження волі або позбавлення волі на певний строк


Кримінально-виконавчим кодексом України (далі – Кодекс) визначено, що засуджені мають право на загальних підставах на призначення та отримання пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством про пенсійне забезпечення.

Відповідно до Кодексу і статті 48-1 Закону виплати особам, засудженим до обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, призначених пенсій здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України на рахунок установи за місцем відбування покарання. При цьому не менше як 50% пенсії установа за місцем відбування покарання зараховує на особовий рахунок засудженого.

Згідно зі статтею 121 Кодексу особи, які відбувають покарання у виправних колоніях, відшкодовують витрати на їх утримання, крім вартості харчування, взуття, одягу, білизни, спецхарчування і спецодягу. Порядок відшкодування вартості витрат на утримання засуджених у виправних колоніях затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 №80.

Запитання: Син - інвалід III групи. У 2016 році йому було призначено пенсію на термін по грудень 2017 року. Зараз він відбуває покарання у виправній колонії. Чи виплачуватимуть йому пенсію та в якому розмірі?

 

Відповідно до статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України виплату особам, засудженим до позбавлення волі, призначених пенсій здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України на рахунок установи за місцем відбування покарання.

Із пенсій засуджених до позбавлення волі відшкодовуються витрати на їх утримання в установах виконання покарань у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому не менш як 50% пенсії установа за місцем відбування покарання зараховує на особовий рахунок засудженого.

 

 
 

Інформаційні послуги