Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

19.08.2017р. Зарахування до страхового стажу роботи підлітків у колгоспі у 1947-1952 роках


   

Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом ( до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

 

Статтею 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” передбачено, що до стажу роботи зараховується робота, зокрема, на підставі членства в колгоспах та будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за  умови сплати страхових внесків.

 

У разі наявності документів, які підтверджують членство в колгоспі, рік роботи в колгоспі до 01.01.1996 року зараховується як повний рік незалежно від кількості нарахованих трудоднів на рік або відпрацьованих людино-днів на рік.

 

Якщо ж документи, які підтверджують членство в колгоспі відсутні, обчислення стажу роботи здійснюється за фактичною тривалістю на підставі документів того часу.

 

Відповідно до Типового уставу колгоспу, членами колгоспу могли бути громадяни, які досягли 16-ти річного віку. У деяких випадках членами колгоспу могли бути громадяни, які досягли 14-ти річного віку.

 

Зарахування до страхового стажу періодів роботи у віці до 14 років, передбачено у разі коли така робота мала місце в роки Великої Вітчизняної війни та в інші періоди ведення бойових дій.

 

Отже, робота в колгоспі у 1947-1952 роках у підлітковому віці можливо зарахувати до страхового стажу виключно на підставі документів.
 

Інформаційні послуги