Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

17.08.2017р.Чи буде підвищено пенсію, якщо звернутися щодо її призначення пізніше?


 

У законодавстві передбачено підвищення розміру пенсії за віком у разі відстрочки часу її призначення.

Так, особі, яка набула право на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон), але після досягнення пенсійного віку, визначеного в абзаці першому частини першої статті 26  Закону (після досягнення віку 60 років), виявила бажання працювати й одержувати пенсію з пізнішого віку, пенсію за віком призначають з урахуванням страхового стажу на день звернення з приводу призначення пенсії та підвищують на 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку в разі відстрочення виходу на пенсію до 60 місяців чи на 0,75% - за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку в разі відстрочення виходу на пенсію на понад 60 місяців. У цьому випадку підвищують розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до статті 27 Закону, ураховуючи стаж і заробіток особи.

Підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не відбувається.

 




 

Інформаційні послуги