Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

15.08.2017р. Право на грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій у разі виходу на пенсію вчителів


            Починаючи з жовтня 2011 року Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі десяти місячних пенсій особи на день її призначення.

            Грошова допомога надається за таких умов:

 - якщо пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» призначається після 1 жовтня 2011 року;

 - якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 зазначеного Закону, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е»-«ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;

 - якщо трудовий стаж на зазначених посадах становить 35 років для чоловіків, 30 років для жінок;

 - якщо до цього особа не отримала будь-яку пенсію.

 

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1191.

 

           Згідно із цим Порядком до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «є» і «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від      04.11.1993 р. № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років». 

 

          Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно зі статтями 27 і 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення.

 

         Отже, якщо на час досягнення пенсійного віку громадянин буде працювати в закладі чи установі державної або комунальної форми власності на посаді, робота на якій дає право на призначення пенсії за вислугу років, за наявності не менше 30 років страхового стажу на зазначених посадах, у разі досягнення пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та за умови, що до цього не отримувалась будь-яка пенсія, буде призначено грошову допомогу в розмірі 10 пенсій.

 

 
 

Інформаційні послуги