Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

14.08.2017р.Підтвердження пільгового стажу


Основним документом, що визначає, де, ким і протягом якого часу працювала особа, є трудова книжка.

            У тих випадках, коли в трудоій книжці немає відомостей, що підтверджуюють право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнювальні довідки підприємств, установ, організацій (далі - підприємства) або їх правонаступників. Коли йдеться про підтвердження  роботи в особливо шкідливих і шкідливих умовах праці за Списками №1 та №2, такі довідки є необхідними, оскільки в трудових книжках не зазначається, в яких умовах працювали особи, та не вказується, чи були такі особи зайняті певними роботами або на певних виробництвах протягом повного робочого дня.

            У довідці мають бути вказані:

- періоди роботи, що зараховуються до спеуіального стажу;

- професія або посада;

- характер виконуваної роботи;

- розділ, підрозділ, пункт, найменування (або номери) Списків, якими передбачено ці роботи.

          Крім довідки додається копія (копії) наказу (наказів) підприємства про результати атестації робочих місць із додатком, у якому зазначено перелік робочих місць та право особи на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 чи №2.

           Згідно з п. 5 Положення про Державну експертизу умов праці працівники цієї служби зобов'язані подавати органам, що призначають та виплачують пенсії, висновок щодо підтвердження (скасування) права працівників на пенсію на пілбгових умовах.

           Видавати такі довідки мають право винятково підприємства, на яких працювала особа, або їх правонаступники на підставі первинних документів. Якщо правонаступника немає, підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, встановленої для окремих категорій працівників, здійснюється в порядку, визначеному Пенсійним фондом України (постанова правління від 10.11.2006 №18-1 «Про затвердження Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії га пільгових умовах або за вислугу років» ) за погодженням із Мінпраці та Мінфіном, відповідними комісіями, що створені при головних управліннях Пенсійного фонду України в кожній області та в м. Києві.

               Якщо підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

 

 
 

Інформаційні послуги