Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

11.08.2017 Довіреність на пенсію


                                    Довіреність на одержання пенсії засвідчується нотаріально.  Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.

          Строк дії довіреності визначає сама особа, наприклад, один, три чи п’ять років. Але щороку пенсіонер має особисто подати в орган Пенсійного фонду заяву на продовження виплати пенсії за довіреністю. Така вимога спрямована на унеможливлення випадків незаконного отримання пенсійних виплат третіми особами. Також слід пам’ятати, що довіреність без зазначення дати її вчинення вважається недійсною.

           Якщо пенсіонер з якихось причин не може особисто поновити заяву про отримання грошей за довіреністю і не отримує призначену пенсію протягом шести місяців поспіль, виплата пенсії припиняється. Для відновлення виплати пенсіонерові потрібно звернутися з заявою про поновлення виплат в органи Пенсійного фонду.

           Проте існують певні обмеження. Нараховані пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно, виплачуються за минулий час, але не більш ніж за три роки до дня звернення (ст.46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Тобто, якщо людина не отримала пенсії впродовж п’яти років, то вона матиме право отримати гроші тільки за останні три роки.

           Під час виплати пенсії за довіреністю перевіряється правильність її оформлення і виплачуються гроші особі, на яку оформлено документ.

          Відповідно п.5.6 Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальної допомоги національним оператором поштового зв’язку, виплата пенсій може здійснюватися за довіреністю. Після першої виплати довіреність забирається і зберігається у виплатному об’єкті поштового зв’язку в порядку, що забезпечує наявність документа в окремій справі. Якщо виплата пенсії провадиться за довіреністю на вчинення ряду дій, у виплатному об’єкті поштового зберігається її ксерокопія. У разі якщо довіреність оформлено на строк понад один рік, одержувач пенсій після закінчення кожного року дії документа звертається з заявою до відповідного органу Пенсійного фонду про продовження виплат за довіреністю.

          Відповідно до п.14 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їхні поточні рахунки у банківських установах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1596 від 30.08.1999, якщо суми пенсій та грошової допомоги одержуються за довіреністю більше одного року або не знімаються  з поточного рахунку більш ніж один рік, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду, а одержувач пенсії та грошової допомоги – подати нову заяву в орган Пенсійного фонду. Таким чином, банківські установи щомісячно надають Пенсійному фонду вказану інформацію, а управління повідомляє пенсіонерів про необхідність з’явитися для вирішення питання подальшої виплати пенсії. Якщо пенсіонер подає заяву до органу Пенсійного фонду, то виплата пенсії далі здійснюється на рахунок пенсіонера в банківській установі. У разі невиконання одержувачем пенсій та грошової допомоги цієї умови, орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок  установи банку і здійснює виплату через підприємство поштового зв’язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.     

 
 

Інформаційні послуги