Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

04.08.2017 Виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника


 

 

Згідно із статтею 36 Закону України «Про загальонообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

 

Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім’ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

 

Після досягнення одним із непрацездатних членів сім’ї повноліття, виплата пенсії припиняється у зв’язку з необхідністю подальшого виділення частки пенсії на повнолітнього одержувача, за умови його навчання за денною формою. Для цього необхідно, члену сім’ї, якому виповнилося 18 років, особисто звернутися до Пенсійного фонду із документами, що підтверджують його навчання за денною формою навчання, заявою про виділення частки та іншими необхідними документами.

 

Статтею 34 Цивільного кодексу України встановлено, що повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття). Отже, у разі, якщо дитині виповнилося 18 років, проводити виплату пенсії слід особисто на одержувача пенсії або частини пенсії необхідно оформити на ім’я такої дитини. Для продовження виплати пенсії після досягнення 18 років необхідно на початку кожного навчального року надавати довідку про навчання. Зазначені довідки беруться до уваги, якщо видані у період навчання чи після закінчення навчання. Звертаємо увагу, що у довідці навчальний заклад повинен зазначати: прізвище, ім’я, по батькові учня/студента, форму навчання, тривалість навчання та номер студентського квитка, а також те, що довідка надана для подання до територіального органу Пенсійного фонду України.

 

Підставою для отримання пенсії фізичної особи, яка досягла повноліття, її опікуном, є визнання судом такої особи недієздатною і встановлення судом опіки.

 

Виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника проводиться дітям які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах,- до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, а дітям-сиротам – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

 

Діти, які навчаються за денною формою навчання, отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника в період перерви в навчанні, між закінченням одного навчального закладу і вступом в інший, за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців.

 

 
 

Інформаційні послуги