Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

24.07.2017р. ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ ВІДПОВІДНО ДО Ч.4 СТ. 42


24.07.2017р.

 

 

Відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі- Закон №1058), якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, пенсія перераховується. Розглянемо варіанти такого перерахунку. 

Страховий стаж- не менше 24 місяців

Ситуація.  Якщо за два роки роботи після призначення чи попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок проводиться з урахуванням цього періоду.
Крім того, пенсіонер визначає- залишити той заробіток,що й був при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії, чи врахувати заробіток, який отримав за роботу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. При цьому заробітна плата буде врахована за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 вказаного Закону.

Страховий стаж- менше 24 місяців

Ситуація.  Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу набутого після її призначення (попереднього перерахунку).
Заробіток, який вона отримувала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, в такому випадку не враховується.

Примітка 1. У будь-якому випадку буде застосовано середню заробітну плату (дохід), яка враховувалась під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Тобто, показник середньої зарплати за рік чи три роки, що передують року звернення за цим перерахунком пенсії, застосовано не буде.
Примітка 2. Перерахунок можливий раніше двох років після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для призначення пенсії в мінімальному розмірі – 35 років для чоловіків та 30 для жінок. За його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Примітка 3.  Вказані вище норми не поширюються на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення» та які не досягли віку, встановленого ст.26 Закону №1058.

 
 

Інформаційні послуги