Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Особливості пенсійного забезпечення дружин-військовослужбовців


 

 

  Зарахування до стажу дружинам-військовослужбовців періоди навчання та проживання з чоловіками у місцевостях, де була відсутня можливість для їх працевлаштуванн.У Законі України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон 1058) визначено коло осіб, які є страхувальниками таких осіб (стаття 14). Зокрема, студенти, слухачі навчальних закладів і дружини військовослужбовців (якщо вони не працюють) не є застрахованими, тому ці періоди після 01.01.2004 р. не зараховуються до страхового стажу для обчислення розміру пенсії.

  Водночас у частині четвертій статті 24 Закону 1058 визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що зараховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених чинним раніше законодавством (до 01.01.2004р.).

   Згідно з п. «д» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі Закон 1788) час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі зараховується до стажу роботи.

   Час навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантур, докторантурі і клінічні ординатурі підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

  За відсутності в документах таких відомостей для підтвердження часу навчання приймаються довідки про тривалість навчання в навчальному закладі у відповідні роки за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

  Період проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість для їхнього працевлаштування за спеціальністю, зараховується до стажу роботи, але не більше як 10 років.

     Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою КМУ від 12.08.1993 637, визначено, що такий період підтверджується довідками (додаток 4), виданими командирами (начальниками) військових частин, військово-навчальних (навчальних) закладів, підприємств, установ і організацій в порядку, визначеному Міноборони України.

  При цьому для дружин військовослужбовців, звільнених з дійсної військової служби до 01.01.1990 р., період проживання з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість для їхнього працевлаштування за спеціальністю, підтверджується довідками, які видаються військовими комісаріатами.
 

Інформаційні послуги