Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку


20.07.2017

 

  

Теребовлянське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області звертає увагу, фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, щодо зарахування стажу для призначення пенсій.

З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Згідно з нормами частини п’ятої статті 8 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцыальне страхування». Для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22% до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

        У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 гри. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки). Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

        Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

     Отже, враховуючи  вище зазначене звертаємо  увагу фізичних осіб підприємців, що несплата такими особами єдиного внеску в мінімальному розмірі (тобто 704,00 грн. в місяць)  позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням.
 

Інформаційні послуги