Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Пенсійне посвідчення: як отримати?


 

 

Пенсійне посвідчення є документом, що підтверджує факт призначення пенсії і засвідчує особу пенсіонера при отриманні цієї виплати. Подібне правило записано в самому посвідченні. Цей документ також доведеться показати, якщо пенсіонер отримує належні йому пільги – скажімо, право на безкоштовний проїзд в міському електротранспорті.

Слід звернути увагу, що в пенсійному посвідченні немає інформації про право користування іншими пільгами. Щоб їх отримати, людина повинна мати посвідчення про певний статус пільговика. Такий документ він повинен отримати в територіальному Управлінні праці та соціального захисту населення. Разом з тим, у пенсійному посвідченні старого зразка може бути позначка про статус пенсіонера (наприклад, визначена категорія «ветеран праці» та «діти війни»), а також про право на безкоштовний проїзд або отримання ліків.

Зразок нового пенсійного посвідчення затверджений 25 березня 2004 року. Документ являє собою пластикову картку, де зазначені прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, номер особового рахунку, вид пенсії, група інвалідності, термін дії посвідчення та дата видачі. Документ гарантує право людини на конфіденційну інформацію, а також має спеціальний захист, тому підробити його складно.

Як вперше отримати посвідчення?

Якщо людина вперше звертається до Пенсійного фонду щодо призначення пенсії, вона повинна написати відповідну заяву, і подати потрібні для призначення пенсії документи. Список таких документів обговорений у Порядку подання документів для призначення пенсії. Для отримання посвідчення – додатково до цих документів – претендент на пенсію повинен заповнити лише анкету та здати фотографію розміром 4х6 см (як на паспорт).

При отриманні пенсійного посвідчення людина повинна перевірити правильність зазначених у ньому відомостей. У разі виявлення помилок некоректне посвідчення підлягає знищенню, а людина повинна ще раз заповнити анкету і отримати новий документ. До речі, слід зазначити, що вилученню та знищенню підлягають також пенсійні посвідчення у випадках їх псування, смерті пенсіонера або переходу його на інший вид пенсії.

 

 
 

Інформаційні послуги