Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Пенсійне забезпечення громадян України, які зареєстровані в Україні, але тимчасово проживають за кордоном


 

 

Громадяни України, які зареєстровані в Україні, але тимчасово проживають за кордоном, мають право на пенсійне забезпечення при виконанні певних умов щодо набуття права на той чи інший вид пенсії. Наприклад, для призначення пенсії за віком особі слід досягти пенсійного віку та набути не менше 15 років страхового стажу.

Керуючись п.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в разі перебування особи за межами України заява про призначення пенсії може бути подана через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем реєстрації заявника. Звернутися за призначенням пенсії можна не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

В разі вчинення довіреності за кордоном, довіреність має бути легалізована в консульській установі або засвідчена штампом апостилю компетентним органом держави, в якій документ складений.

Варто зазначити, що всі іноземні офіційні документи, необхідні для призначення (перерахунку) пенсій в Україні, а це і довідки про навчання за кордоном, і свідоцтва про шлюб, про народження, про розірвання шлюбу та інші, приймаються органами Пенсійного фонду України за умови засвідчення їх дійсності шляхом консульської легалізації або шляхом проставляння апостилю.
 

Інформаційні послуги