Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Коли пенсія не підлягає індексації


 

 

У Законі України «Про індексацію грошових доходів населення» визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, які вони одержали в гривнях на території України і які не мають разового характеру. До таких доходів належать пенсії, стипендії, оплата праці (грошове забезпечення), суми виплат, що здійснюють відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також суми, які виплачують особам, котрі мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Кабінет Міністрів України може встановлювати й інші об’єкти індексації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення. Він визначає правила обчислення індексу споживчих цін для здійснення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи й організації незалежно від форми власності та господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.

Водночас пунктом 3 цього Порядку визначено окремі види доходів громадян, які не належать до об’єктів індексації.

Наприклад, соціальні виплати, які визначають залежно від прожиткового мінімуму, не є об’єктами індексації, тому не індексуються.

Чинним законодавством визначено умови, коли мінімальна пенсія встановлюється в розмірі, який обчислюють виходячи з розміру прожиткового мінімуму.

Частиною першою статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного в законодавстві.

Окрім того, законодавством передбачено встановлення мінімальних розмірів пенсій для інвалідів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, у разі якщо розмір пенсії пенсіонеру визначено залежно від прожиткового мінімуму, така пенсія не є об’єктом індексації, тому не індексується.

 
 

Інформаційні послуги