Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Затверджено нові Списки


 

 Уряд затвердив нову редакцію Списків виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Постанова сприятиме обгрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах, що у свою чергу дозволить оптимізувати витрати на пільгове пенсійне забезпечення відповідної категорії громадян.

Згадану постанову розробила Державна служба України з питань праці разом із нашим міністерством. Дані оновлено на підставі аналізу практичного застосування Списків №1 і №2, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 р. №36, із метою проведення у відповідність до вимог статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та назв професій і посад працівників, передбачених Списками №1 і №2, з відповідними назвами, зазначеними в Національному класифікаторі України ДК 003:2010.

Під час підготовки нової редакції Списків №1 і №2 було враховано звіти департаментів соціального захисту населення облдержадміністрацій про результати проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах та в організаціях усіх галузей економіки.

Під час опрацювання чинної редакції Списків №1 і №2 було визначено низку виробництв, робіт, професій і посад працівників, яким за результатами атестації робочих місць неможливо підтвердити зайнятість на роботах із  шкідливими умовами праці повний робочий день (80% робочого часу).

Отже, у нову редакцію Списків увійшли тільки ті виробництва й галузі економіки, працівники яких реально зайняті на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день.
 

Інформаційні послуги