Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Травневе підвищення пенсії


 

Згідно з прийнятим бюджетом на 2016 рік з 1 травня соціальні стандарти збільшилися на 5,2%. Мінімальна заробітна плата підвищилася з 1378 до 1450 гривень, тобто на 72 гривні. А мінімальна пенсія з 1074 до 1130 гривень - на 56 гривень.  

Підвищення пенсій  торкнуться не всіх.  Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з  1 травня прожитковий мінімум для осіб які втратили працездатність встановлений у розмірі 1130 грн.

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму проведено перерахунок мінімальних розмірів пенсій обчислених відповідно статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та доплат за понаднормативний стаж роботи.

Перерахунку підлягають:

- підвищення до пенсій передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни);

- мінімальні розміри пенсій військовослужбовцям і членам їхніх сімей, в разі втрати годувальника, надбавки на утриманців, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб , звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

- підвищення до пенсій що передбачені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;

- мінімальні розміри пенсій через інвалідність унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та щомісячна державна адресна допомога;

- державні соціальні допомоги інвалідам війни, щомісячні державні адресні допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;

- доплати до мінімального розміру шахтарям;

- державні соціальні допомоги до прожиткового мінімуму та підвищення особам яким виповнилося 100 років і більше;

- надбавки особам які мають статус «Почесний донор України»;

- надбавки до пенсій,  що призначені відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».         

Мінімальні пенсії зростуть для непрацюючих пенсіонерів у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність.

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам.

Працюючим пенсіонерам у нових розмірах будуть перераховані лише підвищення до пенсій, що визначаються від прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи,  пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність визначеного законом на дату звільнення з роботи. Працюючі пенсіонери можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсії через кожні два роки роботи незалежно від перерв у роботі.

Перерахунок з 1 травня не потребував додаткового звернення пенсіонерів до Управління Пенсійного фонду. Усі перерахунки проведені автоматизованим способом, за матеріалами пенсійних справ.    

 
 

Інформаційні послуги