Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Щодо індексації пенсії


 

 

Ми з сестрою навчаємося у ВНЗ та отримуємо пенсію по втраті годувальники. Пенсія нам виплачується окремо. Раніше наша пенсія підлягала індексації. З січня 2016 р. у зв'язку з працевлаштуванням сестри, виплата індексації мені припинилася. Чи правомірно це, якщо я не працюю?

 

Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника визначені статтею 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон).

Частиною 1 статті 37 зазначеного Закону визначено, що пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на двох та більше непрацездатних членів сім'ї в розмірі 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Крім того, законодавством встановлено, що на всіх членів сім'ї, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія.  На вимогу члена сім'ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо (стаття 39 Закону).

Індексація пенсії проводиться органами Пенсійного фонду України відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (із змінами).

Так, вказаним Порядком визначено, що пенсії у зв'язку з втратою годувальника на дітей індексуються окремо, незалежно від розміру інших доходів окрім оплати праці. Тому, у разі коли дитина працює, в першу чергу індексується оплата праці. В цьому випадку індексація пенсії проводиться після індексації суми оплати праці на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації.

В таких випадках загальний дохід працюючого пенсіонера, який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.




 

Інформаційні послуги