Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Про право на мінімальну пенсію в розмірі прожиткового мінімуму


 

                                              

 Вийшла на дострокову пенсію після досягнення 55 років на два роки раніше встановленого пенсійного віку при страховому стажі 33 роки 5 місяців. Чи маю я право на мінімальну пенсію в розмірі прожиткового мінімуму?

 

 Згідно з пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загально­обов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), до 1 січня 2015 року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком жінкам, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менш як 30 років та за умови їх звільнення з роботи. За таких умов розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

   Щодо розміру пенсії, то статтею 28 Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності, зокрема в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законодавством. Із 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 1074 грн.За кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до етапі 27 Закону, але не більш як на 1% від мінімального розміру пенсії за віком.

  Тож за 30 років страхового стажу Вам призначено пенсію в розмірі прожитковово мінімуму (1074 грн). До пенсії встановлено доплату за три роки понаднормативного стажу (в розмірі 3% від пенсії, обчисленої згідно зі статтею 27 Закону). За більш ранній вихід на пенсію розмір Вашої пенсії зменшено на 12%, як передбачено пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону.

   Водночас, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. № 265 (у редакції від 25.03.2014 р. № 112), у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат, окрім інвалідів (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949 грн, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

   Оскільки Ваша пенсія після зменшення на 12% не досягає 949,00 грн, до пенсії встановлено державну адресну допомогу.

  Встановлення Вашої пенсії на рівні прожитковий мінімум для осіб, які втра­тили працездатність, можливе за умови внесення змін в чинне законодавство.

 
 

Інформаційні послуги