Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Про затвердження Положення про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки


                                                   

 

                                                  УКРАЇНА

    МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

                                        Городницька  сільська рада

48237  Тернопільська область, Гусятинський район,  с.Городниця, вул.Центральна, e-mail:    тел, 6-43-47

                                                 Сьоме  скликання                                 

                                                 Третя     сесія 

30  грудня   2015 року              

                                                  РІШЕННЯ № 23

 Про затвердження Положення  про податок

 на нерухоме майно    відмінне від земельної ділянки.

 

 

 На виконання пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу  України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», керуючись пп. 266.1, 266.2, 266.3, 266.4, 266.5, 266.6, 266.9 та 266.10 Податкового кодексу  України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада

В И Р І Ш И Л А :

1.               Затвердити положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 1).

 

2.               Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

 Сільський голова :                           БАТРИНЧУК В.Л.
                                                                                     

                                                                                                Додаток

                                                                                          Додаток №1

                                                                                         до рішення сесії   Городницької

                                                                                          сільської ради шостого скликання

                                                                                         від  30 грудня 2015 року №23

Положення

   про податок на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки

 

1. Загальні положення

Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Положення) розроблено на підставі пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», керуючись пп. 266.1, 266.2, 266.3, 266.4, 266.5, 266.6, 266.9, 266.10 Податкового кодексу України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

 2. Платники податку

2.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

2.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 3. Об’єкт оподаткування

3.1. Визначити об’єктом оподаткування об’єкт нежитлової нерухомості, в т.ч. його частку, а саме будівлі офісні- будівлі фінансового обслуговування, адміністративно – побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей; гаражі (наземні та підземні та криті автомобільні стоянки; будівлі промислові та склади; господарські (присадибні) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо та інші будівлі.

3.2. Не включати до об’єктів оподаткування на території Городницької  сільської ради:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальної громади (їх спільній власності) органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими;

 б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом в т.ч. їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) житлова нерухомість непридатна для проживання в т.ч. у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської ради;

ґ) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, дітям сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, дітям інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;

д) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

е) будівлі, споруди призначені для використання в сільськогосподарській діяльності сільськогосподарських товаровиробників, а саме: корівники, свинарники,  конюшні,та інші споруди для відгодівлі тварин,  пташники, інкубатори, зерносховища, овочесховища, елеватори, теплиці, силосні вежі, склади, гаражі(ангари) для зберігання сільськогосподарської техніки, приміщення токів, сінники тощо;

є) об’єкти культових споруд,    які є у власності релігійних  громад  села Городниця

 4. База оподаткування

 4.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості в т.ч. його часток.

4.2. База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток які перебувають у власності фізичних осіб,  - платника податку, зменшується:

   а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв.м.;

  б) для житлового будинку/ будинків незалежно від їх кількості – 120

      кв.м.;

 в)  для різних типів житлової нерухомості в т.ч. їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків у т.ч. їх часток на 180кв.м)

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

4.3. База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

4.4. У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

 5. Пільги із сплати податку

 5.1. Встановити пільги з податку, що сплачується на території Городницької сільської ради, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовується для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями) відповідно до рішення Городницької  сільської ради в залежності від майна, яке є об’єктом оподаткування.

5.2 Розмір пільги податку, що сплачується на території Городницької  сільської ради, з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначити, виходячи із майнового стану та рівня доходів відповідно до рішення Городницької сільської ради  в залежності від майна, яке є об’єктом оподаткування.

5.3 Встановити, що пільги податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

а) об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта /об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі,затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

б) об’єкти  оподаткування, що використовується їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності)

5.4 щороку до 1 лютого поточного року подавати до Гусятинського центру з обслуговування платників податку відомості стосовно пільг, наданих Городницькою сільською радою

 6. Ставка податку

 6.1. Ставки податку встановлюються за 1 кв. метр для житлової нерухомості для  фізичних осіб:

- для квартир, житлова площа яких перевищує 60 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 120 кв. метрів, ставка податку становить 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

- для нежитлової нерухомості яка перебуває у власності фізичних осіб 0,05 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

6.2. Ставки податку встановлюються за 1 кв. метр для житлової нерухомості для  юридичних осіб:

- для житлової нерухомості, яка перебуває у власності юридичних осіб-  ставка податку становить 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

- для нежитлової нерухомості яка перебуває у власності юридичних  осіб - 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

7. Податковий період

7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

          8. Порядок обчислення суми податку

8.1. Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості.

 8.2. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об’єкт.

8.3. Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об’єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку.

Орган державної податкової служби проводить перерахунок суми податку і надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику відповідно до цього пункту.

8.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу.

8.5. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

8.6. У разі набуття права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

8.7. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком.

8.7.1. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт

оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

8.7.2. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

9. Строки та порядок сплати податку

9.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до міського бюджету.

9.2. Строки сплати податку.

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

  Сільський голова :                                          В.Л. БАТРИНЧУК

 

 Секретар сільської Ради :                                О.Ф. ГРИЦІВ
 

Інформаційні послуги